O nás

Poradna je pojmenována po mé fence německé dogy, která je vlastně mým prvním oficiálním psem - tj.psem v mém vlastnictví. Nicméně není to jediné chované zvíře. V dětství to byli různí psí a kočičí nalezenci, křečci, křečíci, myši a jiná drobná havěť. Po odstěhování od rodičů narůstal počet zvířat geometrickou řadou. Prvním zvířetem byla (a stále je) britská kočka Tequila, po ní následovala doga Tita, senegalský papoušek Nikita ke které časem přibyl sameček Rocky, džungarští křečci, barevné laboratorní myšky s PP i bez, morčata a králíci s PP i bez. Nyní mám samečka Fridricha, který byl předčasně odstavený od matky a mě se ho zželelo. Podobný osud měla i samička morčete Pelichanda - vzala jsem si ji z lítosti pro její bídný stav - po těle měla spoustu krvácejících ranek a stroupků protože původní majitel neřešil, že má svrab. Pelichanda byla úspěšně vyléčena, ale díky oslabené imunite bohužel nepřežila letošní extrémně horké léto. Časem přibyla další kočka tentokrát krásná čtyřbarevná vesnická míca Feliska. Pak nám osud nadělil nalezeného křížence, kterého jsem dostávala  z velmi špatného psychického stavu (extrémní bázlivost). Dnes je Punťa veselý, společenský psík který se už nepočůrá strachy když se k němu skloníte abyste ho pohladili. Jinak mou domácnost obývá ještě zakrslá králičice Barča, králík Koblížek, andulka Tonda, kanárek Barney,  sklípkan Smithův Viki a 110l velké akvárium s rozmanitými druhy ryb. Pravidelné odchovy mají mé oblovky a korálovky mexické  u nich se tedy počty neustále mění :)

V minulosti jsem chovala ještě chameleony, leguánky obojkové, kudlanky, kožnatku čínskou, gekony, mnohonožky, kraby. Rukama mi také prošlo pár osiřelých zvířat jako mládě rorýse, puštíka, vrabce a holuba. Do kondice jsem dostávala poraněnou poštolku. Vypilala jsem pět nalezených koťat a pomohla najít domov několika nalezeným pejskům.

V práci jsem měla to štěstí že jsem se mohla starat i o některá exotičtější a méně běžná zvířata jako jsou surikaty, psoun prérijový, kosman bělovousý, nosál červený, mýval severní, kajman brýlový, papoušek žako, ara ararauna a mnoho a mnoho dalších.

Chov zvířat jejich etologie, je to co mě neustále zajímá a sbírám nové a nové poznatky a vědomosti, které uplatňuji při poradenství v zaměstnání nebo nyní i v této poradně. Mým cílem je vždy spokojený klient a hlavně jeho čtyřnohý přítel. Není problém si případně domluvit i osobní schůzku a vyřešit vše osobně, ale vždy by schůzce měla předcházet telefonická nebo mailová komunikace.