Návštěvní kniha

Z technických důvodů bohužel několik dní nebylo možné do návštěvní knihy přidávat příspěvky. Proto se omlouvám za pozdní odpověď a zároveň tímto prosím všechny tazatele aby své dotazy raději zasílali do emailu. Děkuji za pochopení.

Diskusní téma: Návštěvní kniha

Re: Dobrý den,

Datum: 05.06.2013 | Vložil: Chovatelská poradna Tita

Budeme rádi, když na naše stránky opět zavítáte. Lidé, kteří jsou ochotni se postarat o pejska s handicapem jsou u nás vítání dvojnásob.

;o)

Datum: 05.06.2013 | Vložil: Stefanie Rumpelová

Dobrý den, velmi se mi líbí Vaše stránky.Nejvíce mě zaujal článek ,,O nás,, jsem totiž stejný blázen do zvířat a stejně jako Vy mám doma přímo zvěřinec! Jinak se mi moc líbí tyto stránky s poradenstvím. Mockrát jsem se s problémem obrátila na internet kde jsem většinou nedohledala řešení a tak jsem si musela pomoct sama nebo zajít k veterináři. Určitě když budu mít nějaký další problém obrátím se právě na Vás ;o)

Re: ;o)

Datum: 05.06.2013 | Vložil: Chovatelská poradna Tita

Budeme rádi, když budeme moci jakýmkoliv způsobem pomoct. Hodně zvířátek to bývá právě i hodně starostí. Ty můžeme řešit společně a Vám pak zbyde víc času užít si také tu spoustu radostí, které chov mazlíčků přináší. :)

Užovka červená

Datum: 07.05.2013 | Vložil: Marek Hájek

Dobrý den, chtěl bych vědět jestli při připouštění užovek musím dát samce k samici nebo naopak. A jestli vadí když je samec o 30cm delší. Nehrozí že mi pak samice sežere vejce? Děkuji za odpověd. Marek

Re: Užovka červená

Datum: 07.05.2013 | Vložil: Chovatelská poradna Tita

Dobrý den,
u užovek červených je poměrně jedno, jestli přidáte samce k samici nebo opačně. Při páření ani jeden své teritorium nijak nebrání a nenapadají se. Většinou k němu dochází po prvním svleku od zimování. Ani velikost hadů nehraje roli, co je ale důležité aby oba byli pohlavně dospělí, nepíšete jak staré užovky máte, nicméně do chovu by se užovka měla použít ve věku min. tří let. Vejce Vám samice nesežere, nicméně po nakladení by jste je měl odebrat a přemístit do inkubátoru. Je možné samici připravit box, do kterého snůšku může umístit. Vhodné je i odstranit po svleku misku s vodou aby samice nenakladla vejce do ní a tím je neznehodnotila. Do vykladení samice pak podávejte vodu buď rosením nebo denně misku vkládejte ráno a večer na cca 10 minut. Případně umístěte vodu do maličké, ale stabilní nádobky. Přeji ať se zadaří a můžete se těšit na mláďata. Pokud budete mít další dotazy, můžete se na mě kdykoliv obrátit.
Lenka Gebauerová

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Přidat nový příspěvek